Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
10 marca 2018
Wydarzenia

VANK odebrał prestiżową iF DESIGN AWARD 2018!

2000 gości z 36 krajów uczestniczyło 9 marca 2018 roku w uroczystej gali wręczenia nagród iF Design Award 2018, w muzeum BMW Welt w Monachium. Wśród uczestników nie zabrakło silnej grupy reprezentującej polską markę VANK.

Gala z przesłaniem

Nagroda iF DESIGN AWARD należy do najbardziej prestiżowych i największych konkursów wzornictwa na świecie. Od 1953 roku projektanci, producenci i użytkownicy kojarzą znak iF jako synonim dobrego wzornictwa i świadectwo jakości.

W tym roku podczas gali wiele mówiło się o nadprodukcji i nadmiernym konsumpcjonizmie, który owocuje produkcją coraz to nowych przedmiotów - nie zawsze potrzebnych i nie zawsze dobrej jakości. Trafnie podsumował wyzwania światowego designu przewodniczący jury konkursowego, wybitny niemiecki projektant Fritz Frenkler, propagator ekologicznie uzasadnionej produkcji przemysłowej. Wspomniał on przede wszystkim, że czas przestać zaśmiecać świat zbędnymi i kiepskimi produktami i spojrzeć na problem bardziej świadomie. Odnosząc się do tegorocznego werdyktu zaznaczył, że tym razem jury kierowało się nie tylko pięknem zgłoszonych produktów i prac, ale również ich użytecznością i trwałością.

Marka VANK otrzymała nagrodę za swój pierwszy fotel obrotowy VANK_V6. Firmę reprezentował zespół, który opracował i wdrożył projekt.

www.vank.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.