wszystkie z działu >> Projektanci
19 sierpnia 2018
Projektanci

Wyrzykowski Studio. Nominacja w konkursie The International Design & Architecture Awards. Zawalczmy o polski design!

W tym roku nominację w konkursie otrzymała warszawska pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio. Wyróżniony został nietuzinkowy projekt Kuchni w Konstancinie. Głosowanie rozpoczyna się 22 sierpnia o godzinie 12.00 i będzie otwarte przez 4 tygodnie. Doceńmy polskiego projektanta!

Polska pracownia architektoniczna prowadzona przez Pawła Wyrzykowskiego została nominowana w prestiżowym konkursie The International Design & Architecture Awards. Uwagę jury zwróciła realizacja Kuchni w Konstancinie w klasycznym stylu francuskim z modernistycznymi akcentami. Dzisiaj los polskiego projektu biorą w swoje ręce internauci.

Klasycznie, ale z polotem

Paweł Wyrzykowski, podejmując się tego zlecenia stanął przed trudnym zadaniem. Musiał połączyć wizję inwestorki z aranżacją całego domu, przy tym, nie rezygnując z estetyki wykonania. Wymagało to wielu rozmów z właścicielami, dokładnego ustalenia ich potrzeb i przełożenia całości w piękną formę. W efekcie powstała kuchnia w klasycznym francuskim stylu, ale połączona z modernistycznymi stylowymi detalami. Nadało to jej niepowtarzalny charakter, przenikający się ze stylistyką dominującą w pozostałych pomieszczeniach. Całość została zintegrowana z nowoczesną technologią, zastosowaną w elementach wyposażenia kuchni. Warszawski architekt postawił na szyk i przepych, ale wprowadzony z ogromnym wyczuciem i smakiem.

Uznanie „design et al”

Konkurs The International Design & Architecture Awards prowadzony jest przez wiodący wnętrzarski magazyn „design et al”, nagradzane są projekty z całego świata. Celem organizatorów jest umożliwienie projektantom i architektom zaprezentowania swoich osiągnięć. Ale przede wszystkim przyświeca im idea pokazania szerokiej publiczności designu na światowym poziomie. Wygrana zależy od internautów – wszystkie głosy są weryfikowane, dzięki temu udaje się zapobiec nieuczciwym praktykom. Po 4 tygodniach głosowania zostanie wyłoniony zwycięzca. A ceremonia rozdania nagród odbędzie się w piątek 21 września w The Hurlingham Private Members Club w Londynie.

Wokół modernizmu – styl i inspiracje

Paweł Wyrzykowski od 2015 roku jest właścicielem autorskiej pracowni Wyrzykowski Studio. Jego realizacje były prezentowane na łamach czasopism: „Dobre Wnętrze” i „Cztery Kąty”. W swoich projektach najchętniej porusza się w stylu modernistycznym. Ale nieobca jest mu też przestrzeń wnętrz klasycznych z naciskiem na dbałość o detale, ze szczególnym wpływem stylu francuskiego, prowansalskiego i angielskiego. Dlatego w jego realizacjach przeplatają się wpływy obu stylów lub pojawia się wyraźnie zaakcentowany jeden z nich. Projekty Wyrzykowskiego wyróżniają się oryginalnością rozwiązań, ponieważ czerpie on swoje inspiracje z natury, zabytków, rzeczy użytkowych z różnych stron świata, a także z potrzeb klientów i wyzwań, jakie stawiają.

photos Yassen Hristov

Wyrzykowski Studio Webside | Facebook

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.