wszystkie z działu >> Wydarzenia
02 czerwca 2018
Wydarzenia

POZNAŃ ART WEEK 2018! 30 wystaw w galeriach, centrach sztuki współczesnej i przestrzeniach ekspozycyjnych

POZNAŃ ART WEEK 2018
REDYSTRYBUCJA
25.05 - 01.06.2018
Organizatorzy: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (UAP), Fundacja Rarytas

Partnerzy: $ Drylownia - Pracownia Artystyczna Justyny Dryl, Galeria 9/10, ABC Gallery, Galeria AT, Bałtyk, Centrum Kultury Zamek, Concordia Design, Galeria FWD:, Kancelaria Prawna PragmatIQ, Kawiarnia artystyczna Kóltura, Klubokawiarnia Pies Andaluzyjski, LAS, Galeria Luka, Galeria Łęctwo, Magiel - Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie, Galeria Miejska Arsenał, Ostrøv, Pawilon, Galeria Fotografii PF, Galeria Piekary, Polonez, Poznań bez nienawiści, Przystań Sztuki, Galeria Raczej, Rodriguez Gallery, Galeria :SKALA, Słodownia +1, Galeria Szewska, Galeria TAK, Teatr 8. Dnia, Zemsta

POZNAŃ ART WEEK, którego druga odsłona odbywająca się od 25 maja do 1 czerwca, stwarza mieszkańcom Poznania, zaproszonym gościom i wszystkim zainteresowanym możliwość spotkania z różnymi formami sztuk wizualnych.

Jego program składa się z kilkudziesięciu wystaw, spotkań z artystami, warsztatów i koncertów organizowanych na terenie miasta Poznania. W wydarzeniu bierze udział ponad 30 uczestników - galerii, centrów sztuki współczesnej, przestrzeni ekspozycyjnych. Jednym z istotnych punktów PAW jest Wystawa Końcoworoczna  na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. POZNAŃ ART WEEK 2018 jest także sceną dla artystycznych debiutów oraz działań efemerycznych i inicjatyw tymczasowych.  Dzięki temu POZNAŃ ART WEEK jest jedynym wydarzeniem artystycznym w stolicy Wielkopolski, które łączy ze sobą we wspólnym programie całe środowisko twórców i animatorów kultury działających na polu sztuk wizualnych.     

Rafał Żarski, "Kiedyś będzie weselej"
Galeria FWD: webside    

Rafał Żarski, "Kiedyś będzie weselej"
Galeria FWD: webside  

Sylwester Ambroziak "Mama, I'm coming home"
Przystań sztuki Concordia Design więcej
Photo Krystian Daszkowski

Sylwester Ambroziak "Mama, I'm coming home"
Przystań sztuki Concordia Design więcej
Photo Krystian Daszkowski

I Wystawa Prac Uczestników "Trójkąt - Plenery Fotograficzne"
KORZENIE więcej
Galeria Centralne Oko webside

Kurator: Katarzyna Tyburska
Koordynator: Tomasz Warzyński

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest wielowymiarowe pojęcie REDYSTRYBUCJI. Z jednej strony jest to określenie odnoszące się do różnego rodzaju ‘re - praktyk’ polegających na zawłaszczaniu i reinterpretacji obrazów, symboli i wzorców kulturowych. Z drugiej strony jest ono bezpośrednio związane z pytaniem o udział czynników społecznych i politycznych w kształtowaniu kultury. Z trzeciej strony wreszcie charakteryzowany termin dotyka także dystrybucji przekazów w mediach, w szczególności tych, których nie można jednoznacznie zakwalifikować do sfery sztuki lub sfery poza sztuką oraz tych, które nie uzyskały aprobaty instytucji artystycznych.

POZNAŃ ART WEEK 2018 odbywa się dzięki wsparciu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rarytas.

Patroni medialni: Arteon, Artluk, Contemporary Lynx, Czas Kultury, Format, Głos Wielkopolski, IKS, kulturapoznan.pl,Wielkopolska kultura u podstaw, Notes Na 6 Tygodni, O.PL, Puls Poznania, Radio Poznań, Szum, TUU, TVP3 Poznań, TVP Kultura.

PROGRAM webside

GALERIE webside

POZNAŃ ART WEEK webside

photos dzięki uprzejmości organizatorów wystaw i wydarzeń POZNAŃ ART WEEK 2018

 

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.