wszystkie z działu >> Targi
01 sierpnia 2018
Targi

MOOD CONCEPT 2018: nadchodzi święto oryginalnego designu

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Wnętrza i wzornictwo bez jakościowych kompromisów: lista wystawców potwierdzana przez Stowarzyszenie loveOriginal, najbardziej renomowane marki i butikowy charakter wystaw, spotkania z ekspertami świata architektury i designu. Już teraz warto wpisać do kalendarza: 19 - 21 października, Centrum EXPO XXI w Warszawie.

„100% original design” – to deklaracja, której złożenie wobec szerokiej publiczności organizatorzy MOOD CONCEPT traktują bardzo poważnie. W związku z tym, w październiku w Centrum EXPO XXI pojawią się tylko marki reprezentujące oryginalne wzornictwo. Gwarantem tej selekcji jest partner strategiczny MOOD CONCEPT - Stowarzyszenie loveOriginal, dla którego promocja dobrego designu i kreowanie mody na zakup oryginalnych produktów to cele strategiczne działania. „Jesienią tego roku chcemy spełnić marzenie o wydarzeniu branży architektury wnętrz w Polsce bez kopii czy tak zwanych produktów inspirowanych. Powtarzamy jak mantrę i powtarzać będziemy: szanuj prawa autorskie, nie kradnij, pokochaj oryginał. W zakresie edukacji na temat oryginalnego wzornictwa jest jeszcze w Polsce bardzo dużo do zrobienia. Ze względu na swoją stołeczną lokalizację, MOOD CONCEPT może stać się w tej dziedzinie wydarzeniem przełomowym” – podkreśla Berenike Miłkowska-Milbrodt, prezes Stowarzyszenia loveOriginal.

Obecność Stowarzyszenia na MOOD CONCEPT będzie miała podwójny wymiar. W piątek, 19 października 2018 r. w Centrum EXPO XXI odbędzie się konferencja pod hasłem „Inspiracja czy plagiat?”, podczas której planowany jest cykl dyskusji panelowych i prelekcji poświęconych tematyce kopiowania wzorów form użytkowych, przestrzegania praw autorskich i ochrony patentowej w branży meblowej i wyposażenia wnętrz. Konferencji towarzyszyć będzie otwarta przez wszystkie trzy dni MOOD CONCEPT wystawa „We loveOriginal”, która w zaskakujący, bezpośredni i bezkompromisowy sposób przedstawia problem nieetycznego kopiowania dzieł najlepszych projektantów. Zwiedzający przy okazji będą mieli okazję poznać pasjonujące historie powstawania największych ikon światowego designu i zobaczyć z bliska najbardziej kultowe projekty gwiazd designu.

„We loveOriginal” to nie jedyna przestrzeń specjalna na MOOD CONCEPT 2018. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zapoznać się także z wystawą tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu TOP DESIGN award, który rozstrzygnięty został podczas wydarzenia arena DESIGN w marcu w Poznaniu. Na gości czekać będzie także Strefa Światła czy Galeria Innowacji łazienkowych. I spotkanie z Ferruccio Lavianim, dyrektorem artystycznym marki Kartell. Więcej szczegółowych informacji tutaj

 

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.