Wizytówki

Reklama

wszystkie z działu >> Design
03 marca 2019
Design

Obiektyw 150 mm f/2.8 Macro 1:1 marki Irix otrzymał nagrodę iF DESIGN 2019!

Znana na całym świecie nagroda iF Design powędrowała do szwajcarsko-koreańskiej marki obiektywów fotograficznych Irix, której dział rozwojowy znajduje się również w Polsce. Obiektyw Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1, został wyróżniony w kategorii „TV/Camera” w sekcji „Produkt”.

iF Design Award to jeden z najbardziej znanych i liczących się konkursów w dziedzinie designu, organizowany przez niezależną organizację iF International Forum Design GmbH, z siedzibą
w Hanowerze. Co roku wybierane są najlepsze projekty w kilkunastu kategoriach, a zwycięzcy otrzymują certyfikat iF, uznawany jako znak doskonałości projektowej. W tym roku w konkursie zarejestrowano aż 6,375 zgłoszeń z 52 krajów.

Obiektyw fotograficzny Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 został doceniony przez jury, liczące 67 niezależnych ekspertów w dziedzinie designu z całego świata za unikalne wzornictwo, wydajność optyczną oraz swoją funkcjonalność. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, ponieważ markę Irix tworzą polscy fotografowie, inżynierowe i entuzjaści, wspierani przez międzynarodowe grono specjalistów z branży. Polski dział rozwoju ma znaczący wpływ na finalny produkt. Efektem tej współpracy są nie tylko funkcjonalne obiektywy, ale także najwyższej jakości design. Nie dziwi więc fakt, że jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania, trafiła właśnie do marki Irix.

Ta nagroda jest potwierdzeniem naszych wizji, wartości i celów, które przyświecały nam podczas tworzenia obiektywu od jego pierwotnego pomysłu aż po finalny efekt. Od początku chcieliśmy, aby wykonanie obiektywu było na światowym poziomie. Tym bardziej cieszy nas uznanie i nagroda IF Design. – skomentował sukces firmy Hubert Adamczyk, C Irix.

Więcej informacji na temat uznanego obiektywu Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 przez międzynarodowe grono ekspertów można znaleźć na stronie www.irixlens.com.
__________

Obiektyw Irix 150mm f/2.8 Macro 1:1 to najbardziej kompaktowy i najlżejszy teleobiektyw makro w swojej klasie. Wyjątkowość obiektywu polega nie tylko na wykorzystaniu najwyższej klasy optyki i materiałów, ale także na wielu funkcjach przydatnych podczas fotografowania, takich jak gumowy pierścień do ogniskowania dla ułatwienia komfortu, opatentowana funkcja „Focus Lock” czy odpinana obejma statywowa ze stopką w standardzie Arca-Swiss. Obiektyw został skonstruowany w oparciu o wytrzymałą, wewnętrzną konstrukcję aluminiowo-magnezową i zewnętrzną, uszczelnioną obudowę z materiału kompozytowego z elementami metalowymi. Oznakowania odporne na zarysowania zostały wygrawerowane laserowo i wypełnione farbą reaktywną na światło UV. Design obiektywu jest uzupełnieniem jego funkcjonalności, a estetyczne opakowanie nie tylko podkreśla wysoką jakość produktu, ale także poświęcony czas i staranność projektantów Irix dla najmniejszych detali.

__________

Irix to marka obiektywów fotograficznych, będąca efektem międzynarodowej współpracy fotografów, inżynierów i pasjonatów fotografii. Dzięki temu, obiektywy wyróżniają się doskonałymi parametrami optycznymi oraz funkcjonalnością wzbogaconą o unikatowe rozwiązania, a także światowej klasy designem.

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.