Reklama

wszystkie z działu >> Wydarzenia
23 kwietnia 2019
Wydarzenia

Wykład. Życie między budynkami, czy w budynkach? Tomasz Bojęć na POZNAN DESIGN FESTIWAL – 10-19.05.2019

Poznań Design Festiwal 2019 >>>

Wykład. Życie między budynkami, czy w budynkach? Znaczenie przestrzeni wspólnych w obiektach usługowych i mieszkaniowych, jako odpowiedź na potrzeby społeczne i klimatyczne.

Prowadzenie: Tomasz Bojęć, think co.  – real estate research lab

16 maja 2019 r. (czwartek)

17.30–18.30

Miejsce: Słodownia +1, Stary Browar

W tym roku POZNAN DESIGN FESTIWAL pod hasłem ATMOSFERA. Będziemy mówili i myśleli o POWIETRZU.

Globalne i lokalne zmiany klimatu, smog, hałas i światło będą głównymi tematami rozpoczynającego się 10 maja VI Poznań Design Festiwal. Tegoroczny edycja jest kontynuacją cyklu „Poznań miasto żywiołów”. Festiwal odbędzie się w Starym Browarze Festiwal odbędzie się w Starym Browarze w dniach 10-19 maja 2019 roku. Portal Exspace.pl jest Partnerem Medialnym wydarzenia.

W budynkach spędzamy coraz więcej czasu. Przez wiele lat tłumaczyliśmy to wydłużającym się czasem pracy – jednak obecnie widać, że zaczynamy pracować coraz krócej, jednocześnie wciąż wydłuża się czas i zmienia sposób, w jaki korzystamy z budynków. Pojawiają się też badania i opinie które wskazują, że zmieniający się klimat, coraz większa amplituda temperatur, wilgotność i smog sprawią, że jakość powietrza w budynkach będzie niebawem lepsza, niż poza nimi. Wszystko to sprawia, że zmienia się również oczekiwanie co do wyglądu, charakteru i cech przestrzeni, które występują w budynkach. Inaczej zaczynają wyglądać lobby w biurowcach i hotelach. Inaczej wyglądają nawet same biura, które coraz bardziej przypominają parki rozrywki – nawet w dużych firmach. Zmienia się też sposób mieszkania, przez rozwijający się rynek usług mieszkaniowych, takich jak domy studenta, colivingi i domy seniora. Ostatnio pojawia się również dyskusja o tym, jak z tych samych powodów zmieni się rynek centrów usługowych i handlowych. Wszystkie te zmiany i dyskusje łączy jedna cecha – dotyczą przestrzeni wspólnych, użytkowanych przez wielu ludzi wedle ustalonych warunków. W trakcie wykładu przedstawione zostaną kierunki, w jakich podążają zmiany w sposobie projektowania przestrzeni wspólnych i jak istotne jest w ich planowaniu proces programowania, by we właściwy sposób odpowiedzieć na oczekiwania przyszłych użytkowników,  zapewniając im sukces funkcjonalny.

Tomasz Bojęć – architekt i dziennikarz. Ekspert rynku nieruchomości w zakresie budynków usługowych i biurowych, oraz wpływu sharing economy na ten sektor. Doświadczenie zdobywał we Polsce i Europie współpracując z samorządami największych miast oraz firmami takimi jak Uniwersytet warszawski, Metlife, czy Gazeta Wyborcza. Współtwórca firmy think co. – real estate research lab, która zajmuje się wdrażaniem metodologii service design na rynek nieruchomości. Poprzez autorski proces programowania inwestycji analizuje założenia inwestycyjne i uwarunkowania gospodarcze,  przekładając je na wytyczne funkcjonalne oraz program użytkowy budynków i zespołów urbanistycznych.

Poznań Design Festiwal >>>

10 – 19 maja 2019 r.

Miejsce: Stary Browar

Szczegółowy program na stronie www.poznandesignfestiwal.pl

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tej aktualności.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.